Àrees de Govern · Regidories

1 Pere Torrent
PERE TORRENT I MARTÍN
Alcalde
Àrea d’Alcaldia, Vilanova de la Muga, Hisenda, Governació, Règim Intern i Ordenació del territori.

De dilluns a divendres, de 13 a 15h, i hores convingudes
608 97 90 64 · alcaldia@peralada.cat



2 Rosa Cortada
ROSA CORTADA SÁNCHEZ
1a Tinent d’Alcalde
Àrea d’Ensenyament, Turisme i Medi Ambient

hores convingudes
669 81 14 77 · turisme@peralada.cat



3 Miquel Brugat
MIQUEL BRUGAT VILANOVA

2n Tinent d’Alcalde
Àrea de Cultura, Comunicació i Participació Ciutadana

hores convingudes
681 16 75 00 · cultura@peralada.cat





4 Ernest Pratcorona
ERNEST PRATCORONA CANELA
Regidor
Àrea de Promoció Econòmica, Dinamització Comercial, Ocupació i Patrimoni

hores convingudes
699 56 87 72 · regidoria.promocio@peralada.cat



5 Aina Cabello
AINA CABELLO PALAHÍ
Regidora
Àrea de Benestar Social, Infància i Joventut

hores convingudes
699 56 87 56 · benestarsocial@peralada.cat · joventut@peralada.cat



6 Josep Tor
JOSEP TOR PRUNELL
3r Tinent d’Alcalde
Àrea de Salut, Serveis i Usos Públics

hores convingudes
696 07 53 82 · serveis@peralada.cat



7 David Bigas
DAVID BIGAS VARGAS
Regidor
Àrea d’Agricultura i Esports

hores convingudes
626 06 01 09 · agricultura@peralada.cat